3 טיפים חשובים לשיקום לאחר החלפת ברך בגישה קינמטית

ניתוח החלפת ברך בגישה קינמטית יכול להביא איתו הרבה מאוד יתרונות. אך הקושי האמיתי מבחינתכם מתחיל ביום שאחרי הניתוח, בזמן שבו מתחיל השיקום. ברור לכולם כי השיקום לאחר ניתוח החלפת ברך הוא לא ניתוח קל, גם אם הוא מתבצע בשיטה מתקדמת. בכל זאת לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו השיקום יימשך זמן רב. אך בו בזמן חשוב שהשיקום יהיה כמו שצריך על מנת שלא תחזירו את המצב לקדמותו. ישנם כמה טיפים חשובים שיכולים לאפשר לכם להשתקם לאחר החלפת ברך בגישה קינמטית. הכנסו עכשיו על מנת לקבל טיפים נוספים ליום שאחרי הניתוח עצמו.

הקשיבו להנחיות של המנתח

לפני שאתם משתחררים הביתה לאחר הניתוח תקבלו הנחיות מפורטות מהמנתח. גם כאשר אתם מטושטשים לאחר הניתוח, יהיה עליכם להקשיב להן ביתר שאת. הרי יכולות להיות כל מיני הנחיות חשובות מאוד שתהיו מוכרחים ליישם אותן בזמן אמת. לכן תקשיבו היטב להנחיות על מנת שתוכלו לדעת מה נכון לעשות. כמובן שאם בא אתכם מלווה תבקשו ממנו גם להקשיב על מנת שלא תפספסו אף פרט. כך תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו השיקום יתקדם בדיוק לפי ההנחיות של המנתח.

מנוחה היא לא מילה גסה

לאחר ניתוח החלפת ברך בגישה קינמטית חשוב מאוד לנוח. אל תנסו להעמיס על עצמכם מיד לאחר הניתוח כי המצב עשוי להחמיר במיוחד. קחו לעצמכם את הזמן לשקם את הברך, רק כך תוכלו לחזור חזקים מתמיד. מי שיעמיס על הברך שלו יותר מידיי לאחר הניתוח עלול למצוא את עצמו בבעיה. פתאום תוכלו לראות איך כל העבודה הקשה יורדת לטמיון, ותחזרו בדיוק אל הנקודה שבה הייתם לפני כן. תבקשו שבוע או שבועיים מנוחה מהעבודה, כך תוכלו לדעת כי האחריות בידיים שלכם.

הקשיבו לגוף שלכם

כדי שלא תמצאו את עצמכם חוזרים שוב לאותה נקודה יהיה עליכם להקשיב לגוף שלכם. כלומר יהיה עליכם להקשיב למה שהגוף שלכם מנסה להגיד לכם ביום שאחרי הניתוח. אם כואב לכם או שאתם מרגישים אי נוחות תבררו מדוע זה קורה ומה הסיבות לכך. אם לא תהיו מספקים קשובים לגוף שלכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם מחמירים את המצב. כמובן שלא במודע, אך עדיין התוצאות יהיו שתצטרכו שוב לעבור ניתוח כעבור זמן מה. ניתוח החלפת ברך בגישה קינמטית הוא ניתוח שאמור להחזיק מעמד שנים רבות ללא היסוס.