איך להיפטר מנמלים בבית

נמאס לכם למצוא כל הזמן נמלים בבית? פוסט זה בבלוג מספק שיטות בדוקות כיצד להיפטר ביעילות מנמלים בבית. זה מכסה הכל, החל מהחשיבות של ההבנה מדוע נמלים פולשות לבתים, לסוגים שונים של נמלים, לפתרונות עשה זאת בעצמך, ולבסוף, מתי לקרוא לאנשי המקצוע.

למה נמלים פולשות לבית שלי?

נמלים הן חרקים חברתיים שחיים במושבות, ונוכחותן בבתים שלנו עלולה להיות מתסכלת למדי. ההבנה מדוע נמלים פולשות לביתך חיונית להיפטר מהן ביעילות. ישנן מספר סיבות מדוע נמלים נמשכות למרחב המחיה שלך. ראשית, נמלים מחפשות כל הזמן מקורות מזון. הם נמשכים לפירורים, לשפוך ולכל שאריות מזון אחרות שנותרו מאחור. בנוסף, נמלים נמשכות לחומרים מתוקים, כמו סוכר ופירות, מה שהופך מטבחים ומזווה למטרות האהובות עליהם. שנית, נמלים הן נווטות מצוינות ויכולות למצוא את דרכן לביתך אפילו דרך הסדקים והרווחים הקטנים ביותר. לבסוף, גם נמלים מחפשות מחסה, במיוחד בתנאי מזג אוויר קיצוניים. הם מחפשים מקומות חמים ויבשים, מה שהופך את הבתים שלנו למקום קינון אידיאלי. הבנת הסיבות הללו תעזור לך לפתח אסטרטגיה יעילה לחיסול נמלים ולמנוע את פלישתן העתידית.

תמונת תקריב של נמלים משתרכות במטבח.
תמונת תקריב של נמלים משתרכות במטבח.

"דע את אויבך" – זיהוי סוגים שונים של נמלים

זיהוי הסוג הספציפי של נמלים הפולשות לביתכם הוא חיוני בקביעת הגישה היעילה ביותר להיפטר מהם. להלן שלושה סוגים נפוצים של נמלים וכיצד לזהות אותם:

 • 1. נמלים נגרות:
  נמלים אלו ידועות ביכולתן לחפור עצים וליצור מנהרות. הם בדרך כלל גדולים יותר בגודלם, באורך של ¼ עד ½ אינץ', ויכולים להיות שחורים, אדמדמים או שילוב של שני הצבעים. נמלים נגרות מעדיפות סביבות לחות ועלולות לקנן במבני עץ, ולגרום נזק לאורך זמן. אם אתם מבחינים בנמלים גדולות עם העדפה לעץ, סביר להניח שיש לכם מכת נמלים נגרים.
 • 2. נמלים ביתיות מסריחות:
  נמלים אלו קטנות, באורך של כ-1/8 אינץ', והן בדרך כלל שחורות או חומות כהות. הם פולטים ריח חזק ולא נעים בעת כתישה, בדומה לריח של קוקוס רקוב. נמלים ביתיות מסריחות נמשכות למאכלים מתוקים ועלולות לתקוף במהירות את המטבח או המזווה שלך. לעתים קרובות הם יוצרים שבילים, מה שמקל על זיהוי נוכחותם.
 • 3. נמלים מדרכה:
  נמלי מדרכה הן קטנות, באורך של כ-1/8 אינץ', והן חומות כהות או שחורות. הם מקבלים את שמם מההרגל שלהם לבנות קנים מתחת למדרכות ומדרכות. נמלים המדרכה נמשכות למגוון רחב של מזון וניתן למצוא אותן במטבחים, בחדרי אמבטיה או בכל אזור בו מצוי מזון. ידוע שהם אגרסיביים ועלולים לנשוך אם הם מרגישים מאוימים.

 

עשה זאת בעצמך: פתרונות תוצרת בית להרחקת נמלים

כאשר מתמודדים עם מכת נמלים בבית, ישנם מספר פתרונות עשה זאת בעצמך שתוכל לנסות לפני שתפנה לעזרה מקצועית. הנה כמה תרופות תוצרת בית להרחקת נמלים:

 • 1. חומץ:
  נמלים לא אוהבות את ריח החומץ, מה שהופך אותו לגורם מרתיע יעיל. ערבבו חלקים שווים של חומץ לבן ומים בבקבוק ספריי ורססו אותו לאורך שבילי נמלים, נקודות כניסה ואזורים שבהם הבחנת בנוכחותן. זה ישבש את שבילי הריח שלהם וימנע מהם לחזור.
 • 2. מיץ לימון:
  כמו חומץ, גם לנמלים יש סלידה מריחות הדרים. סוחטים מיץ לימון טרי ומערבבים אותו עם כמות שווה של מים. יש לרסס את התערובת הזו באזורים שבהם יש סיכוי שנמלים ייכנסו, כגון אדני חלונות, פתחים וסדקים. ריח ההדרים החזק ידחה את הנמלים וימנע מהן לפלוש לביתכם.
 • 3. קינמון:
  הקינמון פועל כדוחה נמלים טבעי בשל הריח החזק שלו. פזרו קינמון טחון ליד נקודות כניסת נמלים או אזורים שבהם הם נראים לעתים קרובות. אתה יכול גם ליצור מחסום קינמון על ידי השריית כדורי צמר גפן בשמן אתרי קינמון והצבתם אסטרטגית סביב הבית שלך. נמלים ימנעו מחציית המחסום הזה, וירחיקו אותן ממרחבי המגורים שלכם.
 • 4. תערובת בורקס וסוכר:
  פיתיון נמלים תוצרת בית זה יכול לעזור בחיסול מושבות נמלים שלמות. מערבבים חלקים שווים של בורקס וסוכר, ומניחים כמויות קטנות מהתערובת במיכלים רדודים ליד שבילי נמלים. הסוכר ימשוך את הנמלים, והבורקס ישמש כרעל, ויהרוג אותן. חשוב להרחיק את התערובת הזו מילדים וחיות מחמד, שכן בורקס עלול להיות רעיל אם נבלע.

 

תמונה של פתרונות דוחי נמלים תוצרת בית.
פתרונות דוחי נמלים תוצרת בית.

מתי לקרוא לאנשי המקצוע: הגיע הזמן?

למרות שפתרונות עשה זאת בעצמך יכולים להיות יעילים לבעיות קלות של נמלים, ישנם מצבים בהם ייתכן שיהיה צורך להזמין אנשי מקצוע. להלן מספר אינדיקציות לכך שאולי הגיע הזמן לפנות לשירותי הדברה מקצועיים:

 • 1. נגיעות גדולות:
  אם אתה מבחין במספר רב של נמלים בביתך, במיוחד במספר אזורים, זה יכול להעיד על נגיעות משמעותית. שיטות עשה זאת בעצמך עשויות שלא להספיק כדי למגר בעיה כה נרחבת, ונדרשת מומחיות מקצועית כדי לזהות את היקף הנגיעות וליישם פתרונות יעילים.
 • 2. נזק מבני:
  אם אתם מתחילים להבחין בסימנים של נזק מבני בביתכם, כמו עץ מוחלש או קירות מתפוררים, זה יכול להיות סימן להתפשטות נמלים קשה. מיני נמלים מסוימים, כמו נמלים נגרים, עלולים לגרום נזק רב למבני עץ. לטכנאי הדברה מקצועיים יהיו הידע והכלים לאתר ולחסל את מקור הבעיה בטרם תגרום לנזק נוסף.
 • 3. נגיעות חוזרות:
  אם ניסיתם שיטות עשה זאת בעצמך מספר פעמים אבל הנמלים חוזרות כל הזמן, ייתכן שזה מעיד על בעיה בסיסית שיש לטפל בה. מומחי הדברה מקצועיים יכולים לערוך בדיקה יסודית של ביתכם, לאתר קנים נסתרים וליישם פתרונות ארוכי טווח למניעת נגיעות עתידיות.
 • 4. אלרגיות או דאגות בריאותיות:
  יש אנשים שאלרגיים לעקיצות נמלים, שעלולות לגרום לתגובות קשות. אם אתה או מישהו מבני הבית שלך חווה תסמינים אלרגיים עקב עקיצות נמלים, חיוני לפנות לעזרה מקצועית כדי לחסל את הנמלים ולהפחית את הסיכון לסיבוכים בריאותיים נוספים.

 

איך להיפטר מנמלים בבית:

סוג נמלה פתרון עשה זאת בעצמך מתי להתקשר למקצוענים עלות ממוצעת (ILS)
נמלים נגר הסר מקורות מזון ואטום נקודות כניסה. כאשר פתרונות עשה זאת בעצמך נכשלים. \u20AA160 – \u20AA400
נמלים בית ריחניות הסר מקורות מזון והשתמש בפתיונות או מלכודות. כאשר פתרונות עשה זאת בעצמך נכשלים. \u20AA160 – \u20AA400
נמלים מדרכה הסר מקורות מזון והשתמש בפתיונות או מלכודות. כאשר פתרונות עשה זאת בעצמך נכשלים. \u20AA160 – \u20AA400
פרעה נמלים הסר מקורות מזון והשתמש בפתיונות או מלכודות. כאשר פתרונות עשה זאת בעצמך נכשלים. \u20AA160 – \u20AA400

בעוד שהתמודדות עם נמלים יכולה להיות מתסכלת, יישום השיטות הנדונות בפוסט זה יכול לעזור בשליטה יעילה ובמניעת פלישת נמלים לביתך. חשוב לזכור שסבלנות ועקביות הם המפתח בהדברת מזיקים. אם כל השאר נכשל, אל תהססו להתקשר לאיש מקצוע שיוכל לספק פתרון חסין תקלות.