טיפולי שורש

עם ההתקדמות המודרנית בטכנולוגיית השיניים, טיפולי שורש כואבים הם נחלת העבר. רוב האנשים חוששים שטיפול בשורש יהיה כואב, וחולים רבים חוששים שהוא יהיה כואב. טכנולוגיות מודרניות חדשות ואפשרויות הרדמה הפכו את טיפולי השורש להליך ללא כאבים.

טיפולי שורש הם

עם זאת, הליך שיניים חשוב שצפוי להשאיר כאב שיורי לאחר סגירת תעלת השורש. אם רופא השיניים לא מוצא, מנקה וממלא את שורשי התעלה בשן, השן המטופלת בתעלת השורש לא תבריא. הסיבה לכך היא שהזיהום בשן ביסס את עצמו ויכול לגרום נזק קבוע לשיניים ולעבודתן.

אם אתה מרגיש כאב או אי נוחות לאחר טיפול שורש

קבע פגישה עם רופא השיניים שלך כדי להעיף מבט. אם המקרה שלך קשה במיוחד, אתה עשוי להיות מופנה לאנדודונט או לרופא שיניים המתמחה בתעלות שורש. לאחר שהוא או היא טיפלו בתעלת השורש, תישלח חזרה לרופא המשפחה שלך או שתעבור לשיקום זמני.

כדי להבין טוב יותר את השפעותיו, טיפולי שורש עוזרים לך לדעת בדיוק מהן טיפולי שורש. גלה כיצד התהליך עובד ואם אתה באמת זקוק לתעלת שורש לעששת וקבע תוכנית טיפול. אם יש לך כאב שיניים ואתה חושב שאתה זקוק לטיפול שורש, פנה לרופא השיניים או לרופא האנדודונט כדי להעריך אותו וללמוד עוד על ההליך ואופן פעולתו.

תעלת שורש

היא מעבר דק בין השורש לשן המוביל מקצה השן לחדר מרכזי באמצע השן. מרחב זה באמצע השן, המכונה תא העיסה, העובר לאורך השורש מקצה לקצה, נקרא תעלה (או ליתר דיוק, תעלת שורש) במהלך טיפול השורש. ברגע שהתעלה מתמלאת, החור בין השיניים מתמלא בחומר שהוא בדרך כלל זמני ונשאר במקומו עד שניתן להניח כתר על השיניים, שהוא בדרך כלל השלב האחרון בטיפול בתעלת שורש, על פי ארגון המזון והתרופות האמריקני. מִנהָל.

אם יש לך שן שגורמת לעששת

שהגיעה לעיסה וגורמת לזיהום, ייתכן שתצטרך טיפול שורש. רופא השיניים שלך יקבע אם אתה זקוק לטיפול שורש והתעלה או חלל השן יתמלאו ויאטמו כדי למנוע נזק ועששת בעתיד. תעלות השורש יסירו את בשר השורש הנגוע בעזרת מקדחה או כלי אחר.

עלות הטיפול בשורש משתנה, אך חשוב לזכור שטיפול בשורש, אם יהיה צורך בכך, הוא הדרך היחידה להציל את השן שלך והוא יקר יותר מאשר לשלוף את השן ולהחליף אותה גשר או שתל. טיפול שורש מהווה אלטרנטיבה להסרת או החלפת שן בכתר או בגשר.

אם מבוצעת תעלת שורש באופן מיידי

היא יכולה להציל שן שאחרת היה צריך להסיר אותה. הערה: אם אתה זקוק לתעלות שורש ורופא השיניים שלך יכול "להציל" את השן שלך, חשוב לפעול במהירות. לידיעתך, אינך יכול לצפות לשלם עבור טיפול שורש על ידי רופא שיניים כללי אלא אם כן אתה זקוק לטיפול על ידי מומחה לטיפולי שורש.

ככל שניתן לטפל בשן מורסתית יותר לאורך תעלת שורש

כך הפרוגנוזה שלה טובה יותר. מעל לכל, טיפולי שורש מאפשרים לך לשמור על השיניים הטבעיות שלך במשך שנים רבות. משך תעלת השורש תלוי כמה שורשים יש לשן, עד כמה הזיהום גרוע וגורמים אחרים.

לפעמים מתעלמים מתעלה במהלך טיפול שורש או שיש לשן יותר תעלות מהצפוי. לפעמים תעלה חסרה יכולה להיות בחלק אחר של הפה, כגון החניכיים. רופאי שיניים המטפלים בחולים יכולים להתעלם מהתעלה הנוספת, מה שמוביל לכשל בשורש.

ישנן בעיות נוספות שיכולות להתעורר כתוצאה מטיפול לקוי בתעלות שורש

כמו זיהומים ומורסות. אם יש לך זיהום או מורסה בשן, רופא השיניים שלך עשוי להחליט אם ליטול אנטיביוטיקה להשלמת תעלת השורש, או שהוא עלול להסיק שאתה זקוק לתעלת שורש כדי לפתור בעיה בשן רגישה. תהיה הסיבה אשר תהיה, זו בהחלט בחירה נבונה להתייעץ עם כירורג דרך הפה כאשר מטפלים בטיפול שורש. האינטרס שלך לעשות זאת כי זה יכול להציל את השן שלך ולהיות בטוח וקל.

אם כאב השיניים שלך נגרם מעששת קשה או מדלקת חניכיים

רופא השיניים שלך עשוי להמליץ על טיפולי שורש. הדרך היחידה לדעת בוודאות אם אתה זקוק לתעלות שורש או לא היא לבקר אצל רופא השיניים. אנשים המאמינים כי הם עשויים להזדקק לתעלת שורש צריכים לפנות לקבלת ייעוץ ממנתח הפה בעל רישיון אמריקני שהם יכולים לסמוך עליו על מנת לאבחן את המחלה ולספק טיפול שיניים מבוסס ראיות, כולל טיפול שורש במידת הצורך.