תזונה בהריון

דגים ורכיכות הם חלק בריא מתזונת ההריון מכיוון שהם מכילים חומצות שומן אומגה -3 מועילות, עשירות בחלבון ודלות בשומן רווי. מזון גולמי ולא מבושל נמצא באותו סיכון ויכול לגרום לך להיות חולה. דג מבושל הוא חלק בריא מתוכנית ההריון שלך, אך הימנע מאלה המכילים הרבה כספית.

בהריון, חשוב שתגדיל את המזון המכיל ברזל, חומצה פולית, סידן, ויטמין D וחלבון. רוב הנשים יכולות לענות על צרכיהן המוגברים בעזרת תזונה בריאה של פירות, ירקות, דגנים מלאים וחלבון.

תזונה מאוזנת עם מגוון מזונות יכולה לספק לאישה בריאה מספיק חומרים מזינים במהלך ההריון

בחירות מזון חכמות יכולות לעזור לך להיכנס להריון בריא ולתינוק בריא. כלול מגוון ירקות טעימים, דגנים מלאים, קטניות, חלבונים רזים ומזונות בריאים אחרים בתזונה במהלך ההריון יכול לעזור לך לתת לתינוק שלך התחלה חזקה בחיים.

במהלך ההריון

כדי לעלות במשקל הנכון היא תזונה מאוזנת סימן טוב לכך שהתינוק שלך מקבל את החומרים המזינים שהוא צריך כדי לגדול בריא. גופך זקוק לכ -300 קלוריות נוספות ליום במהלך השליש השני והשלישי של ההריון על מנת להשיג שינויים יצרניים אלה. אם יש לך משקל תקין בתחילת ההריון, עליך לעלות במשקל הנוסף הזה בממוצע.

להריון בריא, תזונה צריכה להכיל תערובת מאוזנת של חלבון, פחמימות ושומן. ההריון הבריא ביותר לאדם הוא תזונה הכוללת איזון בין חלבונים, פחמימות ושומנים.

על פי ACOG

נשים בהריון צריכות ליטול ויטמינים לפני הלידה בנוסף לתזונה בריאה כדי לקבל חומרים מזינים ממזונות קשים כגון חומצה פולית וברזל. רוב הרופאים ממליצים לנשים בהריון לצרוך ויטמינים ומינרלים לפני הלידה בנוסף לתזונה בריאה יותר. הרופא או התזונאי שלך עשוי להמליץ על תוספי מזון אלה כדי לוודא שאתה מקבל מספיק ברזל, חומצות פוליות וחומרים מזינים אחרים.

במהלך ההריון

יש צורך בכמויות מספקות של חומרים מזינים כגון ויטמינים C ו- D, חלבון, סידן וזרחן. המזון הנוסף שאתה אוכל אינו קלוריות ריקות, והוא מספק את החומרים המזינים שהתינוק הגדל שלך צריך. מוצרי החלב במהלך ההריון מחייבים אותך לצרוך חלבון וסידן נוספים כדי לענות על צרכי התינוק הגדל שלך.

צעדים חשובים להריון בריא הם תזונה מאוזנת

עלייה נכונה במשקל, פעילות גופנית סדירה, נטילת הויטמינים והמינרלים שנקבעו על ידי הרופא והימנעות מאלכוהול, טבק וחומרים שעלולים להיות רעילים. לספק לגוף תערובת טעימה של מזונות מזינים יכולה לשפר את פוריותך, לעזור לך לשמור על בריאותך במהלך ההריון ולהכין את הדרך ללידה קלה. היצמד לטוב ביותר שאתה יכול להשיג ממזונות העשירים בחומרים מזינים חשובים כגון חומצה פולית, חלבון, ברזל, סידן, ויטמין D, DHA ויוד והגבל חטיפים ריקים עתירי קלוריות, כך שאתה והתינוק שלך יכולים לקבל את המזון הדרוש להם.

למעשה

העקרונות הבסיסיים של תזונה בריאה במהלך ההריון נשארים זהים: הרבה פירות וירקות, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים. מוצרי חלב כמו חלב, יוגורט וגבינה הם גם מקורות טובים לסידן, חלבון וויטמין D. למידע מפורט על מזון בריא, כמויות וארוחות כלולות, בקר ב- USDA ChooseMyPlate.gov. אין עדות שתומכת בצריכת חומצה פולית או ברזל נוספת במהלך ההריון, אך עדויות איכותיות מראות כי לנשים יש צורך מוגבר בחומרים מזינים אלה ובוויטמינים לפני הלידה.

לכן March of Dimes

ארגון המיועד למניעת מומים מולדים, מציע לנשים שמתכוונות ללדת ליטול תוסף ויטמין A עם 400 מיקרוגרם חומצה פולית ביום למשך חודש לפחות לפני הכניסה להריון. . המכונה גם חומצה פולית, חומר מזין זה נמצא במזונות מסוימים וכן בחומצה פולית B וויטמין A וויטמין B9 והוא חיוני במניעת מומים מולדים המכונים מומים בצינור העצבי במוח ובחוט השדרה של תינוקות. תוספי חומצה פולית (נלקחים 400-800 מ"ג לפני ההתעברות) יכולים להפחית את הסיכון למומים בצינור העצבי העובר. בצאצאיהם, לאמהות לעתיד מומלץ ליטול תוספי תזונה מועשרים בחומצה פולית בנוסף לתזונה עשירה בחומצה פולית. 5 נשים עם מומים בצינור העצבי מהריון מוקדם יותר צריכות ליטול מינון גבוה יותר (4 מ"ג) של תוסף זה בהריונות מאוחרים יותר.
על מנת לשמוע עוד פרטים מורחבים על תזונה בהריון כדאי להעיף מבט ב- mkdiet.co.il

במהלך ההריון כמות הדם עולה בגופך, כך שאתה צריך יותר ברזל כדי לעבור את התינוק הגדל שלך ואת עצמך. במהלך ההריון אתה צריך ברזל כפול מאשר נשים שאינן בהריון. במהלך ההריון וההנקה אתה צריך 600 מיקרוגרם של מזון וויטמינים ליום.

על מנת להגדיל את צריכת הברזל

מומלץ דיאטה בהריון בריאה המכילה מקורות טובים של ויטמין C וארוחות עשירות בברזל (ACOG). נשים צמחוניות שלא אוכלות הרבה בשר יכולות להגדיל את צריכת הברזל על ידי שילוב מקורות ברזל צמחיים עם מזון עשיר בוויטמין C. אתה צריך 200 עד 300 קלוריות נוספות ממזונות עשירים בחומרים מזינים כגון בשר רזה, מוצרי חלב דלי שומן, פירות, ירקות ודגנים מלאים.

פולסים הם מקור צמחי מצוין לסיבים

חלבונים, ברזל, חומצה פולית וסידן שגופך זקוק לו יותר במהלך ההריון. אם תזונת ההריון אינה מכילה מספיק סידן, העובר שואב סידן מעצמות האם, מה שמסכן נשים באוסטיאופורוזיס בהמשך חייהן. בנוסף, בשר רזה הוא עשיר בחלבון המועשר בברזל שהוא חיוני כדי לסייע לתינוקך לפתח את תאי הדם האדומים שלו ולתמוך בנפח הדם שלך, אשר גדל כאשר אתה בהריון (אנמיה במהלך ההיריון שכיחה).